O firmie

 

"STENEX ART" jest firmą powstałą w 1982 roku, wytwarzającą wysokiej klasy biżuterię bursztynową zdobioną srebrem i złotem.

W początkowej swojej działalności byliśmy firmą rodzinną, obecnie zatrudniamy znaczne grono młodych, ale wysoko wykwalifikowanych złotników i bursztynników, wykształconych od podstaw w naszej firmie.

       Mocną stroną firmy jest różnorodność produkcji, dzięki której nasza oferta jest atrakcyjna i elastyczna, pozwalająca zaspokoić życzenia wielu wymagających klientów z wszystkich praktycznie stron świata.

Aktualnie w ofercie firmy znajduje się:

  • Seria biżuterii przedstawiającej instrumenty muzyczne
  • Biżuteria nowoczesna
  • Wyroby rzeźbione w bursztynie, w tym gemmy i kamee
  • Sztuka użytkowa w wielu formach: na przykład puzderka, nożyki, flakoniki
  • Unikatowe dzieła sztuki złotniczej.

       W przeciągu ponad 30 lat działalności firma "Stenex Art" wykonała bardzo wiele pięknych, indywidualnych projektów jubilerskich dla najbardziej wymagających odbiorców. Trafiły one do prywatnych kolekcji i muzeów na całym świecie, m. in.: Muzeum Bursztynu w Gdańsku, muzeum i galerii K. Mizgirisa w Wilnie i Nidzie, muzea i zbiory w Kopenhadze, Tai Pei (Tajwan) i San Francisco.

Wśród naszych odbiorców odnotować możemy największe organizacje (ONZ - Nowy Jork), banki (City B.H. w Warszawie), ministerstwa (m. in. Ministerstwo Gospodarki), urzędy centralne (Senat RP) oraz urzędy wojewódzkie i miejskie znaczące dla regionu.

Wiele z naszych wyrobów jubilerskich z serii muzycznej trafiło jako nagrody i upominki lub darowizny dla osób znamienitych dla świata muzyki.

Firma "Stenex Art" wraz z dyrekcją Międzynarodowych Targów Gdańskich wykonała, jako sponsor główny, piękną miniaturkę ze srebra i bursztynu dla Rafała Blechacza - zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Na targach w Las Vegas naszą miniaturką gitary elektrycznej "Maestro" ze srebra, bursztynu i mahoniu wyróżniony został zespół ZZ-Top, odwiedzający stoisko firmy "Stenex".

Firma nasza przez szereg lat sponsorowała Festiwal Studenckiej Piosenki Turystycznej "Bazuna". Przez kilka lat wykonywaliśmy nagrodę główną - trąbkę sygnałówkę na konkurs hejnalistów wieżowych w czasie Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku.

O wielu ważnych odbiorcach dowiadujemy się też od naszych klientów. Tak było np. na Targach Jubilerskich w Bazylei (Basel) w Szwajcarii, gdzie piękne kontrabasy z białego bursztynu wykonane w naszej firmie, zakupiono dla dworu królewskiego w Hiszpanii.

Niektóre z indywidualnych wyrobów obrazujące wytwórczość firmy prezentujemy na naszej stronie internetowej www.stenex.com.pl.